- Просмотров — 427
22-2 ІЛЛЯ МУРОМЕЦЬ І ОДНООКИЙ
МОЛОТКОМ ПО КРИШТАЛЕВІЙ ВАЗІ
Частина 2
Вілен Мартинович не відповів. Ці прості слова обпекли його. Він згадав свої нещодавні експерименти й раптом зрозумів причину всіх нещасть: його ліве око давало перекручену картинку, перетворюючи світло на темряву. А він іще дивувався, звідки ця дратівливість, і чому його сахаються люди!
Він поділився своїми думками з лікарем, який уважно його вислухав і сказав:
– Якщо в людини щось болить, та хоча б мізинець на правій нозі, вона мимоволі стає не такою життєрадісною, як раніше. А тут усе-таки не мізинець, а око!
– І що мені тепер робити?
– Для початку треба пройти обстеження. А там подивимося, – ухильно відповів лікар.
* * *
Через два тижні Зайцев сидів у тому ж кабінеті й чекав на вирок.
– Вам необхідна операція, – нарешті сказав лікар, відкладаючи картку із вклеєними результатами аналізів. – Але вона не з дешевих...
– І скільки коштує це задоволення?
Лікар на секунду замислився й назвав таку суму, від якої перехопило подих.
– Але в мене немає таких грошей, адже це майже річна зарплата!
– Не думаю, що ви стільки заробляєте, – невесело посміхнувся лікар.
– Чому?
– Тому що вартість операції я назвав у доларах. Так зручніше: нулів менше.
Від цих слів Зайцев зануривсь у стан «гроггі» – так у боксі називають короткочасну втрату свідомості після пропущеного удару в підборіддя.
– Та ви не хвилюйтеся! Із операцією можна почекати, а поки обмежимося ліквідацією вашої плями, або, по-вченому, гематоми. Зараз з’явилися такі препарати, що й до лікарні лягати не треба, а на уколи будете приходити до мене.
* * *
Два дні Зайцев ходив чорніший за хмару, що було помітно навіть на тлі його звичайного похмурого стану.
– Вілене, ти не захворів? – заглянула до закутка Зіночка Васильєва.
Запитала вона не без побоювання, оскільки очікувала почути у відповідь якусь шпильку. Однак і не запитати не могла, оскільки стан Зайцева всіх пригнічував. Але чи то пляма перед лівим оком, що спрацювала як пов’язка, то чи страх операції дещо приборкали норов Вілена Мартиновича.
– Добре, що зайшла, – несподівано сумирно відповів Зайцев і жалібно додав: – Мені порада потрібна.
– Порада? – стрепенулася Зіночка, оскільки, як і кожна жінка, любила радити. – Як її звати?
– Кого? – не зрозумів Зайцев.
– Як кого? ЇЇ! – Васильєва так і вимовила цей займенник прописними літерами. – Нумо, кажи, не соромся. Тут усі свої... Але я і так бачу – ти закохався! То як її звати?
– Гематома! – гірко видихнув Зайцев, уже шкодуючи, що дозволив ув’язати себе до пустої розмови.
* * *
Але Васильєву, яка нанюхала таємницю, збити зі сліду було нелегко. За півгодини вона знала все.
– Лікарі нічого не тямлять! – твердо заявила Зіночка. – Тебе вже одного разу лікували, а користі – пшик! Тут треба діяти по-іншому.
І вона розповіла Зайцеву жахливу історію про чоловіка однієї своєї подруги, у якого був гідраденіт, або, по-народному, суччине вим’я, яке заводиться під пахвою й болить так, що спати доводиться з піднятою рукою. Так ось розумна подруга повела чоловіка не до лікарів, а до чаклунки Стелли, яка саме зараз дає сеанси в старому кінотеатрі «Червоногвардієць», тому Зайцеву треба кинути все і мчати туди, причому не просто мчати, а підстрибом!
Видихнувши це, Зіночка подивилася на Вілена Мартиновича з такою материнською ніжністю, що він мало не заплакав. Але вчасно опанував себе й запитав:
– То вона його вилікувала чи ні?
– Не запитуй дурниць: якщо Стелла когось не виліковує, то карма така! До речі, як у тебе з кармою?
– Нормально, – невпевнено відповів Вілен Мартинович, оскільки не зовсім розумів, що це за звір, але пам’ятав, що «карма» в буддистів – це ніби начальник в’язниці, який визначає всі вчинки позбавленої свободи людини.
– А якщо нормально, то чому сидиш? Біжи швидше, тільки гроші не забудь!
– Скільки? – холодіючи, запитав Зайцев, але у відповідь почув лише двозначну суму, до того ж не в доларах, а в рідних рублях.