25-1 ІЛЛЯ МУРОМЕЦЬ І ОДНООКИЙ

Не гляди високо: запорошиш око!
Народна мудрість


ЩУП ВИСТАВЛЯЄ РАХУНОК
                                
Частина 1

25-1 Schup
 

Зайцев приїхав дуже вчасно. За його допомогою батьки швидко закінчили ремонт. Але це не означало, що Вілен Мартинович власноруч фарбував двері, склив лоджію та клеїв шпалери. Він зробив краще, а саме: найняв ремонтну бригаду й по-царськи з нею розплатився.

Тато, щоправда, докорив:

– Даремно ти розкидаєшся грошима, та ще весь пакет при них виніс.

– Тато, але це ж трудяги, а не бандити, причому всі як один дуже симпатичні. Ну, може, окрім одного...

– Так, один був зухвалий, – підтримала його Мішелін. – А ось із маляршею Катрусею ми відразу подружилися. Кмітлива дівчинка. Закінчила четвертий курс кораблебудівного, а на канікулах просто підробляє. Між іншим, я її телефон записала, так що подробиці можеш дізнатися сам...

– Мамо, та вона ж моєю донькою могла бути!

– А ти хіба проти молодої дружини? – здивувався батько. – Тим більше, що у твоїх жилах тече французька кров. Я б не відмовився, адже...

Договорити він не встиг, бо Мішелін, розсміявшись, ухопила його за чуприну і змусила Мартина Петровича кілька разів хитнути головою.

– Козлику, і в тобі кров заграла? А як же я? Чи ти вирішив улаштувати гарем?

– М-е-е! – промекав тато і, обійнявши Мішелін, пояснив: – «М-е-е!» козлячою мовою означає: «Я більше не буду!».

* * *

Через два дні, насмілившись, Зайцев зателефонував і запросив Катрусю до шашличної, адже, на щастя, тепер він міг це собі дозволити. Спочатку вийшов невеликий конфуз, бо без малярської спецівки Вілен Мартинович Катрусю не впізнав, настільки вона була гарною в ситцевій сукні й білих босоніжках. Так, так, не красивою, а саме гарною: не троянда, а польова ромашка. Це особливо Зайцеву сподобалося, бо він уже знав, що у троянд бувають шипи.

* * *

Вечір видався чудовим! Соковиті шашлики запили шампанським, а потім довго гуляли містом. Катруся читала вірші. Вона знала їх безліч і читала без завивань, а так само природно, як дзюрчить струмок. Один він навіть попросив переписати і, хоча, загалом, ніколи не захоплювався поезією, у якомусь дивному хвилюванні перечитав його перед сном.

Блакить, що впала просто вниз,
Прикрасили хмаринок низки.
Нас оточив сосновий ліс,
Де приховалися берізки.

Нас стежка чарівна вела,
Мов нитка, кинута під ноги,
Гірчила на губах смола,
Хоч день медовий до знемоги.

Земля, націлена в зеніт,
Пашить духмяним падолистом.
І тиша сонячна дзвенить
Живим і вічним благовістом.

Простукав дятел пісню знов,
І зайчик перетнув дорогу...
Любов! Основа всіх основ –
Ми знову разом, слава Богу!

Дочитавши, Вілен Мартинович вимкнув світло й уже в темряві повторив: «Ми знову разом, слава Богу!».

* * *

Після того вечора вони зустрічалися щодня. І Вілен Мартинович нарешті зрозумів, що знайшов справжнього друга, бо тільки зі справжнім другом можна так легко мовчати. А зрозумівши це, він купив букетик ромашок і зробив пропозицію, заздалегідь приготувавшись до відмови. Але Катруся не відмовила. Тільки попросила почекати, доки вона захистить диплом. Вілен подумав, що за цей час він встигне розібратися з оком і підшукати житло, тому заперечувати не став. Вони зайшли до найближчого ювелірного і придбали дві обручки, а потім відзначили заручини в кафе-морозиво.




Добавить комментарий